Трансляция судебного заседания делу Руслана Коцабы. 7 декабря 2017 год

Данное видео публикуется в рамках информационного сотрудничества с украинскими правозащитниками и активистами.

Апеляційний суд прийняв рішення повернути справу Руслана Коцаби до першої інстанції.

Сьогодні відбулось засідання Київського обласного апеляційного суду по справі Руслана Коцаби. Розглядались апеляційні позови від двух сторін: захисту і звинувачення. І якщо захист просив повність скасувати попередні рішення судів, таким чином виправдати Руслана та закрити справу за статтею Кримінального кодексу України 111 ч.перша «державна зрада». То звинувачення просило повторно розглянути усі докази. Посилаючись на те, що вони були недостатньо добре досліджені.

Рішення колегії суддів фактично означає зняття відповідальності з себе і затягування процесу.

На думку Руслана, представники влади просто бояться, що справа дійде до Європейського суду з прав людини. Він переконаний, що там справа розвалиться і тоді за переслідування журналістів та незаконне утримання комусь доведеться відповідати. Тому буде зроблено усе, щоб суди тривали ще довго.

Адвокат Коцаби — Тетяна Монтян, більш оптимістично налаштована. У неї є надія, що коли справа повернеться до суду першої інстанції, її одразу закриють по факту відсутності складу злочина, як такого.

Засідання викликало увагу громадськості. В залі суду були присутні, журналісти, правозахисники, представники політичних партій та радикально правих організацій. Але останні, на відміну від попередніх засідань, вели себе дуже спокійно і стримано.

Нагадаємо, що справа Коцаби розглядається судами різних інстанцій вже майже три роки. Після першого рішення суду першої інстаніції Руслан був затриманий, та провів у СІЗО півтора року. Рішенням суду другої інстанції він був виправданий. Рішенням Вищого спеціалізованого суду виправдальний вирок був відмінений, через нібито недостатню дослідженість матеріалів справи під час попередніх судових засідань, і справу повернули на дорозгляд в апеляцію. А сьогодні справу повернули знову до першої інстанції.

Ми продовжуємо слідкувати за розглядом справи Руслана Коцаби та сподіваємось, що судову епопею в найкоротші терміни буде нарешті завершено. А рішення суду буде справедливим і неупередженим.

З залу судового засідання велась пряма відеотрансляція.